Вступне слово директора Державного підприємства «Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки»

Анотація

Шановні читачі журналу – колеги, партнери, друзі!

У цей непростий для нас усіх час мені особливо приємно звертатись до вас, сподіваючись, що знаходитесь у безпеці. Два попередні роки світ жив у стресі, долаючи небезпечну та смертоносну хворобу, вчився жити в нових реаліях і долати перешкоди, що створювалися в умовах пандемії. Але чи міг знати або передбачити хтось із нас, що найголовніше та найважче випробування ще попереду.
Лютий 2022 року став тим рубежем, що розділив життя на до та після. Усі знання та переконання стали недостатніми, аби усвідомити причини та наслідки вторгнення російського окупанта на українську землю та захоплення українських ядерних об’єктів. Країна, яка вважалася флагманом у будівництві та експлуатації атомних електростанцій, на очах у всього світу стала ядерним терористом. Дії, вчинені військовими цієї країни, не піддаються жодній логіці – руйнування об’єктів інфраструктури Чорнобильської та Запорізької АЕС, ядерної підкритичної установки, нищення спеціалізованих лабораторій, обладнання, зразків і даних, зібраних за десятки років роботи, ніщо інше як вандалізм, породжений неосвіченістю та нехлюйством.
На воєнному фронті чинять опір загарбникам наші військові, а на фронті ядерної безпеки намагаємось утримувати позиції та виборювати безпечне майбутнє для наших нащадків ми – працівники у сфері ядерної та радіаційної безпеки, бо ситуація склалася таким чином, що сьогодні увесь світ опинився в умовах ядерної загрози.
Державне підприємство «Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки» поставило перед собою завдання будь-якою ціною домогтися вилучення російської наукової спільноти із європейських організацій. Бо ми переконані, що організаціям, які підтримують та продукують ядерний тероризм, не місце в цивілізованих спільнотах, що працюють задля убезпечення світу та мирного використання ядерної енергії. Ми домоглися призупинення співпраці Європейської мережі організацій технічної підтримки (ETSON) з російським НТЦ ЯРБ.
До того, важливим досягненням стало рішення Ради Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) щодо припинення членства рф у Агентстві з ядерної енергії, членом якої вона була з 2013 року. Це рішення Ради є продовженням її попередніх рішень від 25 лютого, зокрема від 8 березня, коли Рада призупинила участь росії та Білорусі в органах ОЕСР. Також, Ростехнагляд (рф) та Держатомнагляд (Республіка Білорусь) відсторонено від участі в діяльності Асоціації регуляторів Західної Європи WENRA. ДНТЦ ЯРБ вітає рішення та кроки міжнародних організацій, спрямовані на припинення будь-якої співпраці з країною, що вдалася до ядерного тероризму та геноциду
українського народу.
Другий поспіль номер журналу «Ядерна та
радіаційна безпека» виходить в умовах воєнного стану, частина українських територій досі окупована російською федерацією та досі обстрілюється ракетами із територій «дружніх держав». Наші російські та білоруські «колеги» мовчать. Напевно не усім вистачило духу говорити правду. Але правди у нас вистачить для всього світу, бо несемо правильні цінності і робимо свою роботу професійно, відповідально та з вірою у перемогу, з вірою у Збройні Сили України.

Мирного та безпечного неба нашій Україні!
Переможемо!

ARTICLE PDF

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.